ΜΕ ΤΟ ΣΑΚΙΔΙΟ ΤΟΥ ΘΕΑΤΡΟΥ

ΜΑΘΗΤΙΚΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΘΕΑΤΡΟΥ

Με το σακίδιο του Θεάτρου

Το «Διαδικτυακό Μαθητικό Φεστιβάλ: Με το σακίδιο του Θεάτρου», διοργανώνεται από τα ΠΕ.Κ.Ε.Σ. 1ου, 2ου, 3ου, 4ου, 5ου, 6ου Αττικής, Δυτικής Ελλάδας, Κρήτης, 1ου και 2ου Νοτίου Αιγαίου, Πελοποννήσου, Στερεάς Ελλάδας, με τη συνεργασία της Περιφερειακής Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αττικής και την υποστήριξη των Πανεπιστημιακών Τμημάτων Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ, Πατρών, Ναυπλίου και Θεάτρου ΑΠΘ. Το Φεστιβάλ Θεάτρου υλοποιήθηκε διαδικτυακά στις 11 και 12 Ιουνίου 2021.

Στο φεστιβάλ συμμετείχε το Καλλιτεχνικό Σχολείο Περιστερίου με βίντεο, ηχογραφήσεις πρωτότυπων κειμένων των μαθητών,  καθώς και θεατρικών έργων, τα οποία διδάχθηκαν στα πλαίσια των μαθημάτων θεάτρου σε όλες τις κατευθύνσεις.

Το Καλλιτεχνικό Σχολείο Περιστερίου είχε τις εξής συμμετοχές:ΜΕ ΤΟ ΣΑΚΙΔΙΟ ΤΟΥ ΘΕΑΤΡΟΥ-ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ