Ενημέρωση Γονέων

Αγαπητοί γονείς, σας ενημερώνουμε για τα ακόλουθα:

1. Την Παρασκευή, 23/3/2018, είστε προσκεκλημένοι στη γιορτή του σχολείου μας για την επέτειο της επανάστασης του ΄21. Η γιορτή θα αρχίσει στις 09.00. Τα λεωφορεία θα περάσουν το πρωί τη συνήθη ώρα και θα πάρουν τα παιδιά από το σχολείο στις 11.15.
  2. Το σχολείο συμμετέχει στην παρέλαση στις 25/3/18. Οι μαθητές που παίρνουν μέρος θα πρέπει να έρθουν στο άγαλμα του “Ισορροπιστή” , Παναγή Τσαλδάρη και Ραβινέ, στις 10.30. Η παρέλαση θα αρχίσει στις 11.00. Όσοι έρθουν με το Μετρό, αποβιβάζονται στη στάση “Περιστέρι” (χρόνος από το άγαλμα 5΄).
  3. Την Τετάρτη, 28/3/2018, σας προσκαλούμε στην εκδήλωση “Δομίνικος Θεοτοκόπουλος, ο Δείξας”, ώρα 19.00, στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου. Η εκδήλωση περιλαμβάνει αφηγήσεις από τους μαθητές, χορό, προβολές και έκθεση ζωγραφικής με έργα των μαθητών.
  4. Την Πέμπτη, 29/3/18, θα γίνει εκκλησιασμός στον Άγιο Ιωάννη Θεολόγο.
  5. Το 15μελές συμβούλιο των μαθητών αποφάσισε να συγκεντρώσει τρόφιμα, απορρυπαντικά και είδη προσωπικής υγιεινής για να σταλούν στην “Κιβωτό του Κόσμου”. Παρακαλούμε για τη συνδρομή σας. Καταληκτική ημερομηνία συγκέντρωσης ειδών: 28/3/2018

Δρ Κωνσταντίνα Σοφιάδου