ΕΝΑΡΞΗ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2023 – 24

Τη Δευτέρα 11/9/2023 θα γίνει ο καθιερωμένος αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά.

Ο Αγιασμός θα γίνει στις 10.00 π.μ. στην αίθουσα εκδηλώσεων.

Οι μαθητές/-τριες  θα προσέλθουν στο σχολείο   και θα αποχωρήσουν με ίδια μέσα.

Οι μαθητές/-τριες  της α΄ γυμνασίου θα παραλάβουν τα σχολικά βιβλία τους και θα αποχωρήσουν. Οι μαθητές των άλλων τάξεων θα αποχωρήσουν αμέσως μετά τον αγιασμό και θα παραλάβουν τα βιβλία την Τρίτη.

Όλοι οι μαθητές θα προσέλθουν την Τρίτη, 12/9/23, στις 08:20 και θα αποχωρήσουν στις 11:30 (τετράωρο μάθημα).

Σχολικά λεωφορεία για τις τάξεις β΄ γυμνασίου έως Γ΄ λυκείου: από την Τρίτη θα εκτελούνται όλα τα δρομολόγια, όπως την προηγούμενη χρονιά.  Μαθητές που άλλαξαν πιθανώς διεύθυνση παρακαλούνται να ενημερώσουν τον κ. Κατσούλη. Σχολικά λεωφορεία για την τάξη α΄ γυμνασίου: Οι μαθητές της α΄γυμνασίου θα επιβιβαστούν στα σχολικά λεωφορεία σύντομα. Θα υπάρξει ενημέρωση.

Καλή σχολική χρονιά!

Καλή πρόοδο!