ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ (ΑΝΑΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ ΣΤΟ ΟΡΘΟ)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛ. ΕΤΟΣ 2023-24

(Ανακοινοποίηση στο ορθό)

Σύμφωνα με τις διατάξεις της υπ’ αρ. πρωτ. 21320/Δ2/24-02-2021 Υ.Α. με θέμα «Λειτουργία Καλλιτεχνικών Σχολείων» (ΦΕΚ Β’ 8866/05.03.2021) και της υπ’αρ. 361112/Δ2/31-03-2021 διόρθωση σφάλματος (ΦΕΚ Β’ 1065/19.03.2021),

ανακοινώνονται

οι πίνακες αποτελεσμάτων για την εισαγωγή μαθητών/-τριών στην Α’ Γυμνασίου του σχολείου μας κατά φθίνουσα βαθμολογική σειρά με αριθμό πρωτοκόλλου.

Μετά την έκδοση των αποτελεσμάτων, οποιοδήποτε αίτημα των γονέων/ κηδεμόνων υποβάλλεται γραπτώς με Υπεύθυνη Δήλωση, από τη Δευτέρα, 3/7/2023 έως την Τετάρτη, 5/7/2023, ώρα 14:00,  στην ηλεκτρονική διεύθυνση  του σχολείου  gymkallp@sch.gr

Για να δείτε τα αποτελέσματα, πατήστε επάνω στις παρακάτω φράσεις/συνδέσμους:

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ_ΕΙΚΑΣΤΙΚΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ_ΘΕΑΤΡΟ_ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ_ΧΟΡΟΣ

Οι εγγραφές των μαθητών/-τριών που θα φοιτήσουν στην Α’ τάξη Γυμνασίου του σχολείου μας πραγματοποιούνται σύμφωνα με τον πίνακα εισακτέων μετά από τις εξετάσεις επιλογής του Ιουνίου, από 1 έως 8 Σεπτεμβρίου 2023.

Οι κηδεμόνες των μαθητών/-τριών που επελέγησαν σύμφωνα με τον πίνακα εισακτέων, παραλαμβάνουν τον Σεπτέμβριο σχετικό Υπηρεσιακό Σημείωμα το οποίο προσκομίζουν στο Γυμνάσιο που έχουν εγγραφεί μετά την αποφοίτησή τους από το δημοτικό σχολείο, προκειμένου να ολοκληρωθεί η μετεγγραφή.  Παρακαλούμε να παρακολουθείτε την ιστοσελίδα μας για ανακοινώσεις.

Οι κηδεμόνες των μαθητών/-τριών που επελέγησαν σύμφωνα με τον πίνακα εισακτέων, αλλά δεν επιθυμούν να εγγράψουν το παιδί τους στο Καλλιτεχνικό Σχολείο, παρακαλούμε να μας ενημερώσουν με μέιλ.