Δελτίο Τύπου – Διαγωνισμός Λογότυπου

Στo πλαίσιo του προγράμματος Erasmus+ KA2 “SAN FOR SEN” προκηρύχθηκε και διεξήχθη αυτές τις ημέρες στο σχολείο μας διαγωνισμός λογότυπου. Στην δράση αυτή συμμετείχαν μαθητές της Γ’ γυμνασίου. Κατατέθηκαν τα παραπάνω 9 λογότυπα και μετά την διεξαγωγή ψηφοφορίας απο τους ίδιους τους μαθητές, επιλέχθηκε ένα για να μας εκπροσωπήσει.Το λογότυπο ανήκει στον μαθητή Μάνο Χατζηδάκη (γ’2). Το σχολείο συγχαίρει όλους τους μαθητές/τριες που συμμετείχαν στο διαγωνισμό. Την ίδια διαδικασία ακολούθησαν και τα σχολεία των άλλων χωρών (Πορτογαλία, Λιθουανία, Τουρκία, Λετονία). Στο παρακάτω link:

μπορείτε να ψηφίσετε για την ανάδειξη του λογότυπου του προγράμματός μας(14-17/11/2019). Το λογότυπο αυτό θα χρησιμοποιηθεί σε όλα τα έργα που θα δημιουργηθούν στη διάρκεια του ευρωπαϊκού μας προγράμματος (έγγραφα, αφίσες, φυλλάδια), στις παρουσιάσεις αλλά και στην ιστοσελίδα του προγράμματος.

Οι συντονίστριες του προγράμματος